Ve čtvrtek 10. 5. 2018 se žáci druhého a třetího ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost zúčastnili finále Regaty 100 let ČESKO VESLUJE. Po předchozích kolech, která se během školního roku 2017 – 18 odehrávala v prostorách školy, se finále uskutečnilo v Labe aréně v Račicích za účasti 15 škol, většinou z Ústeckého kraje, ale zastoupení měla i jižní Morava. Soutěžila osmičlenná chlapecká, dívčí a smíšená družstva rozdělená podle tříd a ročníků. Nad akcí převzal záštitu pan Mgr. Bc. Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje, který vlastní závod slavnostně zahájil.

VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf velice úspěšně reprezentovali Marek Kulhavý, Daniel Brož, Josef Plíhal, Lukáš Svoboda, Filip Leitner, Ondřej Rusín a Pavel Okénka, kteří byli vylosováni do třetí ze sedmi rozjížděk. Časem 6:10,4 min se v prvním kole dostali na první místo, ale v šesté rozjížďce jim silně konkurovali žáci ze SPŠ Resslova Ústí nad Labem, kteří zajeli čas 6:10,9 min. Po náročných prvních rozjížďkách vyplnil pár minut pauzy rozhovor s mistrem republiky v trenažérovém veslování Jakubem Helešicem. Pět odvážlivců z řad učitelů si pak s Jakubem, účastníkem LOH 2016 v Rio de Janeiru, poměřilo síly na veslařském trenažéru. I když se všichni snažili, seč jim síly stačily, nerozcvičený Kuba v džínových šortkách zvítězil. S úsměvem se fotil a rozdával podpisy svým fanouškům a hlavně fanynkám. Vzhledem k náročnosti veslování a únavě některých účastníků se některá družstva již druhého kola nezúčastnila, ale žáci naší školy nechtěli nic ponechat náhodě a bojovně naladěni absolvovali kolo druhé. Jejich jízda a nasazení bylo obdivuhodné a čas neuvěřitelný - těsně pod 6 minut! Ať se soupeři snažili sebevíc, tak tento vynikající čas již nikdo nepřekonal a žáci VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf se stali zaslouženými vítězi, za což jim patří velká gratulace. V závěru soutěže se přihnala bouřka s lijákem, ale ani to neodradilo závodníky, kteří statečně bojovali s nástrahami trenažéru, ale i rozmary počasí.

Slavností vyhlášení vítězů, kdy si první tři družstva z každé kategorie odnesla medaile, diplom, trička, kšiltovky, tak ukončilo velice příjemný den plný sportu, zajímavých okamžiků, vstřícných a usměvavých lidí. Velké uznání patří samozřejmě všem organizátorům, díky kterým vše probíhalo plynule a bez problémů, ale i všem, kteří se ať už aktivně (sportovci, žáci), nebo pasivně (pedagogický dozor, řidiči) této akce zúčastnili. Všem moc děkujeme za skvělé zážitky a doufáme, že nejpozději příští rok se opět sejdeme v co největším počtu.

Mgr. Gabriela Synková