Již od roku 2007 vydává Domov mládeže při VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf v budově na Mariánské časopis s výstižným názvem Yntrák. Jedná se o zájmovou činnost žáků, zpočátku všech oborů, dnes převážně z oboru Grafický design. Čtivost a oblíbenost Yntráku doplňuje jeho úspěšnost v soutěžích školních časopisů. Časopis každoročně od roku 2012 postupuje až do celorepublikového kola soutěže Školní časopis roku, pořádané Asociací středoškolských klubů České republiky.  I letošní rok není výjimkou a Yntrák se přes krajské kolo soutěže dostal do celostátního kola, které se uskuteční na konci listopadu 2016 v Brně.

Po odchodu loňských maturantů převzal práci na časopisu zcela nový redakční tým tvořený zejména žákyněmi druhého a prvního ročníku. Jako svůj cíl si pro tento rok stanovili ještě více zlepšit grafiku i obsah a dát časopisu nový vzhled. A to se také vydařilo. Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže pro kategorii středních škol proběhlo v polovině dubna v Praze v prostorách Vyšší odborné školy publicistiky. O tom, že svou práci žáci odvedli velmi dobře, svědčí ocenění 1. místem ve všech čtyřech soutěžních kategoriích, a to: „Školní časopis roku 2016“ Ústeckého kraje, „Titulka“, „Obsah“ a „Grafika“.  

Velké poděkování patří nejen celému redakčnímu týmu, ale i učitelkám českého jazyka a grafického designu za jejich odborné rady a také vedení školy za technické zázemí.

Bc. Martina Růžičková, Dis.