Žáci 2., 3. a 4. ročníku oboru Modelářství a návrhářství oděvů (zaměření Fashion design) se dne 21.9.2017 zúčastnili 4. ročníku soutěže s mezinárodní účastí ODĚV A TEXTIL Liberec 2017, která se uskutečnila v prostorách Technické univerzity v Liberci.

V soutěži byly vyhlášeny 4 kategorie, do kterých se přihlásilo celkem 69 kolekcí. Za VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf bylo přihlášeno 7 kolekcí, a to do kategorií Jitka Klett, Letem světem a Nepovinná četba.

Kolekce modelů v kategorii Nepovinná četba s názvem Petrolejové lampy získala Cenu Spolku pro pořádání soutěže Oděv a textil, Liberec. Kolekce je prací 4. ročníku roku 2106/17 Michaely Šťastné, Terezy Madunické a Kláry Březovské. Díky patří také žákyním, které předvedly tuto kolekci - Patricii Dadokové, Elišce Černé a Elišce Hrubešové.

Za zmínku stojí také kolekce Street art z kategorie Letem světem, která se umístila na 8. místě z 19 prezentovaných kolekcí. Tuto kolekci vytvořili a sami prezentovali na předváděcím molu žáci 4. ročníku školního roku 2017/18. Autory kolekce jsou Dan Berčák, Buyandelger Amgalan, Dadoková Patricie, Hanták Ondřej, Knoblochová Kateřina, Kovalev Václav a Vu Ngoc Anh. Byla to jejich báječná společná práce.

Musíme také pochválit všechny ostatní žáky za vzornou reprezentaci školy a žákyně 1. ročníku za vkusné kadeřnické kreace. Tým našich mladých návrhářů, zároveň choreografů, manekýnek a jednoho manekýna ve spolupráci s šikovnými kadeřnicemi ukázali, že se ve světě modelingu neztratí.
 

Ing. Radana Michlíková

 

Soubory ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon vysledková listina ceny.pdf298.14 KB