Kdo má v České republice nejlepší středoškolský časopis? Naše škola! Ano je to tak. Náš školní časopis Yntrák je nejlepším středoškolským časopisem v ČR, a to již dva roky po sobě.

V pátek 9. listopadu 2018 proběhlo v Brně setkání redakcí školních časopisů a slavnostní vyhlášení vítězů celorepublikového kola soutěže „Školní časopis roku“. I v letošním roce byla konkurence přihlášených časopisů velká. Celkem se do soutěže ve čtyřech hodnotících kategoriích přihlásilo 428 časopisů. O to více si vážíme ocenění, kterého se nám dostalo.

V naší kategorii, tedy Časopisy a noviny vydávané žáky středních škol, jsme získali:

  • 1. místo – „Školní časopis roku“
  • 2. místo - „Titulka“
  • 3. místo - „Grafika“
  • 3. místo - „Obsah“

Další ocenění:

  • „Absolutní vítěz“ 1. místo - „Cena školních redakcí“

Tato ocenění svědčí o tom, že naše žákyně dělají časopis dobře a hlavně rády. Máme velkou radost, zároveň nás to ovšem zavazuje nepolevovat a motivuje k hledání dalších možností, jak udělat časopis pro naše čtenáře ještě více zajímavým a čtivějším.

Soutěž je organizována Asociací středoškolských klubů České republiky a Katedrou mediálních studií a žurnalistiky Masarykovy univerzity a celorepublikové setkání proběhlo na půdě Fakulty sociálních studií. Finalisté soutěže měli možnost se vedle setkání s dalšími školními redakcemi zúčastnit nejen novinářských dílen a řady workshopů, ale také bohatého programu v rámci akce Multimediální den 2018, který letos nesl název Hledání cest aneb Televize po televizi.

 

Bc. Martina Růžičková, DiS.