Od 8. 3. do 13. 3. 2023 se uskutečnil tradiční Lyžařský kurz naší školy, kterého se letos zúčastnilo rekordních téměř 50 žáků, na které dohlíželi a sportovně je vedli čtyři stateční instruktoři - pedagogové školy. Kurz byl opět v Rakousku v okolí Leinzu.

Odjížděli jsme ve středu ve večerních hodinách dvěma autobusy a po celonoční cestě jsme ráno dorazili pod sjezdovku v Lienzu, převlékli se do zimního oblečení a vzhůru za sněhem. Na kopci bylo nad nulou, sněžilo, nízké mraky, ale po první jízdě se vyjasnilo a sluníčko nás hřálo a opalovalo až do odpoledne. Nechceme to zakřiknout, ale naše škola má krásné počasí snad v Lienzu objednané.

Někteří lyžaři a snowboardisté na tom stáli poprvé v životě, ale během dne byli všichni schopni sjet modrou sjezdovku. Odpoledne jsme do autobusů naskládali všechny naše věci a jelo se na hotel, sprcha, večeře, školení a chvilka odpočinku. Únava, „nezvyklá“ fyzická námaha (pro některé) a nadmořská výška se však podepsala snad na všech a není divu, že někteří usínali ještě před večerkou.

Další den po snídani jsme vyrazili autobusy do ski areálu St. Jakob, kde jsme strávili další den. Slabší jezdci aktivně využívali rad a informací od instruktorů. Zdatnější využili snad každý metr nádherného ski areálu. Totéž se opakovalo i v sobotu, ale v jiném, pro nás ještě neprozkoumaném areálu v Matrei, kde se lyžuje pod nejvyšší horou Rakouska Großglocknerem. Večer se pak v hotelu hrály zábavné hry, např. Kufroviny, kde došlo i na souboj mezi středisky s krásným výsledkem – remíza. V neděli jsme se už vrátili na sjezdovky v Lienzu a vyloženě si užívali poslední hodiny na sněhu.

A slova na závěr. Ohlasy na lyžařský kurz byly určitě kladné. Krásné počasí, super široké sjezdovky, někdy náročné, ale s minimem lidí. Žáci občas unavení (ani energy drinky nezabraly), ale se spoustou nových zážitků a zkušenostmi. Velký dík patří určitě všem našim instruktorům, hlavně za trpělivost a udržování pozitivní nálady v družstvu (když ji žáci zrovna neměli). A zase za rok hurá do Rakouska.

Miloš Růžička - instruktor, DM