„Síla přírody je nevyčerpatelná. Neustále se obnovuje a svou energii z ní čerpá vše živé."

Co je Zelená energie?

Zelená energie je projektem Skupiny ČEZ, který nám umožňuje vyjádřit svou zodpovědnost vůči životnímu prostředí a osobně podpořit rozvoj využívání obnovitelných zdrojů energie.

Proč se zapojit do projektu Zelená energie?

Podpora projektů Zelená energie je známkou ekologického smýšlení. Je vyjádřením našeho zodpovědného postoje k našemu společnému životnímu prostředí. Obnovitelné zdroje energie jsou zajímavou a ekologicky citlivější alternativou spalování fosilních paliv, kterých neustále ubývá. Podporujte dobrou věc!

Jak se k projektu Zelené energie přihlásit?

Stačí si objednat Zelenou energii jako speciální produkt z nabídky vyplněním objednacího formuláře na www.zelenaenergie.cz nebo zavoláním na Zákaznickou linku Skupiny ČEZ 840 840 840. Vše ostatní bude zařízeno za Vás.

Kolik Zelená energie stojí?

Podpora rozvoje obnovitelných zdrojů energie se uskutečňuje formou symbolického navýšení koncové ceny elektřiny. Za každou odebranou kilowatthodinu tak přispějeme navíc 10 haléřů (bez DPH). Skupina ČEZ přidá stejnou částku ze svého a výsledná podpora se tak zdvojnásobí. Takto shromážděné prostředky jsou každoročně rozdělovány na neziskové projekty zaměřené na další rozvoj využívání obnovitelných zdrojů energie.

Jak jsou vybrané prostředky rozdělovány?

O finanční příspěvek mohou žádat ekologické projekty, jejichž obsahem je výstavba nových obnovitelných zdrojů energie, podpora vědeckého výzkumu či poskytování vzdělávání a osvěty v této oblasti. Podpořené projekty vybírá Rada Zelené energie, nezávislá komise složená z vědců, ekologů a odborníků na obnovitelné zdroje.

Co získám odběrem Zelené energie?

Současně s podpisem smlouvy na Zelenou energii obdržíte speciální samolepku, kterou můžete označit svou domácnost a dát najevo, že vám není lhostejné životní prostředí. Jako poděkování navíc za každého odběratele Zelené energie vysadíme jeden nový stromek v Lese Zelené energie.

Kde získám další informace?

Více informací o Zelené energii, jejich zákaznících, podpořených projektech nebo o Lese Zelené energie najdete na internetových stránkách www.zelenaenergie.cz. V případě dotazů se můžete obrátit na Zákaznickou linku 840 840 840.

Jak mohu efektivně využívat elektrickou energii?

Hledání úspor je společným cílem dodavatelů energie i jejich zákazníků. Zodpovědné hospodaření s energií navíc pomáhá chránit naše společné životní prostředí. Skupina ČEZ vám tak nabízí rady a návody, jak energii při každodenním provozu domácnosti ušetřit. Náměty na energetické úspory naleznete v samostatné publikaci „ Posviťte si na úspory - energetický rádce" a na internetových stránkách www.posvittesinauspory.cz.

Literatura

Výše uvedené texty jsou převzaté z materiálů Skupiny ČEZ a Zelené energie.

[L1] http://www.cez.cz

[L2] http://www.zelenaenergie.cz

[L3] http://www.posvittesinauspory.cz

 

Ing. Petr BANNERT