Dne 26. 4. 2017 jsme s žáky 2.G vyrazili na výlet do Prahy. Prvním cílem byla návštěva výstavy Reklama-polygraf 2017 v areálu PVA EXPO v Letňanech. Na výstavě je každoročně k vidění komplexní představení nejnovějších trendů v reklamní komunikaci a využití tisku. Je to zároveň jedinečná platforma pro sdílení novinek v oblasti reklamy a propagace. Zajímavostí letošní výstavy byla interaktivní expozice „Centrum malonákladové výroby obalů“ - v této společné interaktivní expozici byla návštěvníkům představena moderní technologie malonákladové výroby obalů. Seznámili jsme se tak nejen s tím, jak se obal navrhuje a vyrábí, ale také jaké jsou možnosti malonákladové výroby obalů a jak vyrábět obal v malém nákladu, aby byl funkční, estetický a cenově dostupný. V rámci tohoto projektu byla k vidění „výrobní linka“, která byla sestavena z komponentů jednotlivých dodavatelů z různých segmentů výroby, tj. softwarem pro výrobu obalů, tiskové stroje, finishing (laminace, lakování, výsek, laserové řezání). Na letošním veletrhu se představilo více než 250 vystavovatelů.

Po zhlédnutí výstavy jsme se přesunuli do Národní galerie ve Veletržním paláci. Tam jsme si prohlédli část sbírek věnovaných umění 19., 20. a 21. století. Tato sbírka francouzského a dalšího evropského umění, obsahuje jedinečná díla autorů nejzvučnějších jmen jako Pablo Picasso, Georges Braque, Auguste Renoir, Vincent van Gogh, Gustav Klimt a mnohých dalších. Velmi nás zaujala právě probíhající výstava výtvarnice Magdaleny Jetelové. Její instalace, připravená speciálně pro Národní galerii v Praze, proměnila Malou dvoranu Veletržního paláce v krajinu. Tím se návštěvníkovi galerie umožňuje bezprostřední setkání s autorčiným způsobem myšlení a práce. Prostor galerie se tak stává dějištěm umění a prezentovaná instalace vede dialog s architekturou Veletržního paláce. Díla Magdaleny Jetelové se představují i v přilehlých výstavních prostorách a v mezaninu, kde se diváci mohou seznámit s výběrem autorčiných prací od počátku 80. let.

Žákům se obě návštěvy velmi líbily. V Letňanech měli možnost vidět nové trendy a kompletní technologické řešení v oblasti reklamní komunikace. Ve Veletržním paláci si mohli zase vychutnat současná, ale i historická umělecká díla.

Radka Ulrichová, DiS.