Druhý ročník juniorské soutěže v míchání nápojů a čepování piva proběhl 25. dubna 2018 ve Varnsdorfu. Pod názvem Kocour cup 2018 ji uspořádala VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf a Pivovar Kocour Varnsdorf ve spolupráci s Českou barmanskou asociací. Osmnáct žáků z šesti škol z celé České republiky (gastronomické školy z Prahy, Olomouce, Jeseníku, Trutnova, Poličky a z pořadatelské varnsdorfské školy) porovnalo své barmanské dovednosti ve dvou kategoriích – Junior Beer Competition (čepování piva) a Junior Coctail Competition (míchání nápojů). Na žáky čekala nejen praktická ukázka svých dovedností, ale i vědomostní písemný test.

Soutěžící přivítal a podpořil za Město Varnsdorf místostarosta ThMgr. Roland Soloch, za odbor ŠMT KÚ ÚK Bc. Pavel Kucler se svou kolegyní paní Dagmar Veselou, za Pivovar Kocour provozní David Moravec a za pořádající školu ředitel Ing. Bc. Petr Jakubec. Soutěž byla podpořena z dotačního titulu Ústeckého kraje.

A jak nakonec dopadli budoucí barmani?

V kategorii Junior Beer Competition excelovali v čepování a servisu piva studenti z VOŠ, SPŠ a SOŠ a CR ve Varnsdorfu. Doma zůstaly všechny tři poháry. Na prvním místě se umístila Hana Špuláková, druhé místo obsadila Aneta Pejčochová a pohár bronzový získala Lucie Daňková.

Míchání nápojů, jejichž součástí musel být dle propozic jakýkoli druh piva z nabídky pivovaru Kocour, zvládla v kategorii Junior Coctail Competition nejlépe studentka Barbora Kociánová z SSŠ Gastronomie s. r. o, Praha 8, na druhém místě se umístila Petra Moravcová z Hotelové školy Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie v Jeseníku a třetí příčku vybojovala Eliška Valášková ze Střední odborné školy a středního odborného učiliště z Trutnova.

Všichni účastníci byli nadšeni rodinnou atmosférou, příjemným prostředím a zázemím, které se pro tuto soutěž stávají již tradicí.

Bc. Eva Dvořáková
Ing. Bc. Petr Jakubec