Sníh opět nikde a Mikuláš přijel po blátě, tak jako téměř každý rok. Tradicí se stalo i setkávání našich žáků a studentů s dětmi zaměstnanců Vyšší odborné školy a střední školy. Mikulášské hrátky na Střelnici patří neodmyslitelně k předvánoční atmosféře již několik let. Do soutěží, které jsou připravené pro naše nejmenší, se aktivně zapojují i rodiče. Společně se svými ratolestmi se rádi proskočí a proplazí třeba překážkovou dráhou a zvládnou i náročnější disciplíny, jako například určování pohádkových postaviček. Sváteční odpoledne s Večerníčkem a jeho příběhy si užili malí i velcí a všichni společně čertům slíbili, že se příští rok určitě polepší, budou si uklízet a nebudou zlobit maminky :-).

Děti v mateřských školách ve Varnsdorfu si již nedovedou představit 5. prosince bez návštěvy Mikuláše, anděla a čerta. Žáci z domova mládeže Bratislavské a Mariánské řadu let chodí předškolákům zazpívat vánoční koledy a rozdat dárečky. Na oplátku si vyslechnout básničky a písničky od dětí v MŠ. Tato milá tradice se rozšířila do všech mateřských škol ve Varnsdorfu, do Základní školy Karlova ulice a do Léčebny dlouhodobě nemocných v Krásné Lípě.

Školní rok se podobá tobogánu, v září se jemně spustíte, ale tempo, které okamžitě naberete vás, už nepustí a vy se snažíte jen nevypadnout v zatáčce. Než se stačíme rozhlédnout, jsou tu Vánoce, konec kalendářního roku a s ním i pomyslné svátky plné klidu a míru. Všichni vychovatelé z domova mládeže Bratislavská a Mariánská vám přejí, aby ty vaše vánoce byly klidné, laskavé a plné pohody. Do následujícího roku pevné zdraví, spokojené rodinné zázemí a hodně sil ke zdolání tobogánu, na jehož konci nás čekají zvládnuté maturity a prázdniny.

Za vychovatele Ilona Tesařová, vedoucí DM