Jsem účastnicí soutěže Miss 2016, která se konala ve školní jídelně Vyšší odborné školy a střední školy služeb a cestovního ruchu a Praktické školy ve Varnsdorfu dne 16. 2. 2016, mám tedy informace z první ruky a můžu napsat něco to tom, jak celá událost probíhala.

Slušné je na úvod představit sebe, jmenuji se Veronika Čepková, i ostatní odvážné soutěžící, jejichž jména jsou: Tereza Proftová, Věra Špínová, Veronika Hamáková , Michaela Presslerová, Sabina Kučerová, Petra Linhartová, Soňa Hoštičková a Sára Godlová, která jediná nebyla z naší školy a na soutěž se připravovala relativně nejkratší dobu, ovšem bojovala statečně.

Soutěžní večer byl pro nás účinkující jen třešnička na dortu. Klání předcházely poměrně dlouhé přípravy a vymýšlení, jak se zhostit zadaných úkolů. Celý průběh a téměř každé slovo bylo třeba dohodnout s moderátory, kterými tento večer byli Denisa Lhotská a Daniel Pohlreich, ten odmaturoval na naší škole již v loňském roce a přijal pozvání. O ozvučení místa konání se postaral pan JulioToledo.

První disciplínou, kterou jsme měly plnit, bylo popsat sebe sama a tím se trochu představit. Na první pohled to může vypadat docela jednoduše, ale ve chvíli, kdy si stoupnete před spolubydlící a porotu, je to pořádný adrenalin. Zvládly jsme to všechny, některé s emocemi, některé s nervozitou a některé z nás s přehledem. První disciplína byla za námi, a než jsme se mohly v zákulisí připravit na druhou, zabavil diváky Aleš Tulej svým hudebním vystoupením.

Předvést svoje oblíbené společenské šaty by mohlo z pohledu diváka vypadat jako asi to nejsnadnější, ale udržet rovná záda na střevíčcích s podpatky, před zraky porotců, není nic jednoduchého. Když zazněl potlesk, oddechly jsme si.

V tuto chvíli nastoupili se svými bojovými kousky chlapci z domova mládeže a předvedli něco z toho, co je obsahem jejich vyučovacích hodin sebeobrany. V zákulisí bylo ovšem napilno. Líčily nás kosmetičky s paní mistrovou Zuzanou Horčičkovou a česaly žákyně oboru kadeřnice a jejich paní mistrová Lenka Škytová. Základ měly hotový z disciplíny předešlé, ale zadáním další disciplíny byly retro modely, a tak se doličovalo, přeličovalo a přečesávalo. Každá minuta byla drahá, ale vše jsme stihly a vyrazily před oči porotců a diváků potřetí.

Další úkol byl sportovní, nemuselo se to na první pohled zdát, ale dejte si na hlavu punčocháče, které mají v nohavicích tenisové míčky a pokuste se shodit lahve naplněné vodou v časovém limitu. Zjistíte, že je to docela těžký úkol a ke splnění je třeba šikovnost a taktiky. Ještě před tím, než jsme se do soutěžení pustily, předvedli kluci něco z toho, co se naučili na judu, a nám tak zajistili pár chvil, které jsme využili k malému odpočinku.

V této chvíli totiž došlo na nejhorší. Nastal čas předvést se ve volné disciplíně. Zvolily jsme si každá něco z toho, o čem si myslíme, že ovládáme a co nás bavilo. K vidění tedy byla hra na flétnu, tanec, ukázky boxu a bojového umění. Myslím, že se nám to všem docela povedlo.

Nastala chvíle napětí. Diváci se na chvíli rozeběhli, ale porota (ve složení Ing.Petr Jakubec Bc., Ing. Jarmila Mahnelová, Mgr. Marta Samlerová, Mgr. Pavel Zoser a Ota Rožánek) začala sčítat body a rozhodovat o vítězce. K vyhlášení došlo po několika minutách. První místo vybojovala Petra Linhartová, druhé a miss sympatie se stala Sára Godlová a třetí místo patří Veronice Hamákové. Na závěr, po předání cen a květin, porotci zhodnotili průběh soutěžení. Snaha a výkony byly náležitě oceněny. Není však důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Všechny „missky“ na sobě zapracovaly a posbíraly zkušenosti.

Veronika Čepková a Vladimíra Malíková, vychovatelka