V Krásné Lípě proběhl již 34. ročník Pohádkového lesa, který lze považovat za jednu z nejvýraznějších akcí v našem výběžku zaměřených pro děti. Tentokrát se na připravené trasy vydalo téměř 1 900 účastníků, z toho bylo 988 dětí. Pro všechny bylo připraveno celkem 19 stanovišť s úkoly zaměstnávající tělo i mysl. Na těchto stanovištích mohli účastníci potkat 74 pohádkových bytostí, mezi kterými nechyběli král se svou rodinou, piráti, Mach a Šebestová a mnoho dalších. Z tohoto obdivuhodného množství bylo 8 pohádkových bytostí prezentováno žáky prvního ročníku, kteří si pro účastníky připravili stanoviště se Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Žáci byli oblečeni do vkusných kostýmů a nechyběly jim vousy ani lucerničky.
Jen co skončily přípravné práce, přišli první účastníci a od té doby se již žáci nezastavili a provázeli děti při plnění připraveného úkolu. Tento úkol spočíval v ulovení večeře, konkrétně divočáka, na kterého mohly děti vzít jeden ze tří luků nebo rovnou kámen :) Bylo vidět, že se jim lov i Sněhurka s trpaslíky líbí, i když Sněhurka v oblibě jasně vedla :D Na lov se párkrát nevydaly pouze děti, ale také jejich rodiče. Nakonec se každému dítku podařilo k večeři svého divočáka ulovit a mohlo pokračovat k dalšímu stanovišti.
Účastí na tomto Pohádkovém lese získali žáci zkušenosti s organizací podobných akcí a s komunikací jak s dětmi tak dospělými.
Miloš Kafka