Dne 16. 1. 2018 byl uveden do provozu nový server v hodnotě převyšující 100 000 Kč, pořízený z investičních prostředků. Server je určen výhradně pro potřeby výuky oboru IT. Tímto počinem jsme opět přispěli ke zvýšení kvality výuky oboru IT a umožnili našim žákům využívat moderní technologie, se kterými se budou setkávat i po svém vstupu do praxe. Výuka oboru IT se tedy i nadále může pyšnit vybavením, které je špičkové i v porovnání s vybavením velkých firem (mezi dalšími například příkladné vybavení naší laboratoře Cisco technologií, která obsahuje celkem přes 30 kusů aktivních konfigurovatelných Cisco prvků). 

Nový server značky DELL obsahuje 64 GB ECC RAM, čtyřjádrový procesor o frekvenci 3,4 GHz a 4x 1 TB SAS disky. Jedná se o profesionální server s podporou všech podnikových technologií, jako je vzdálená správa, redundantní zdroje vyměnitelné za chodu, pokročilý řadič RAID, umožňující zachovat data i při poruše disku, a další. Samozřejmostí je tříletá NBD podpora. Server bude využíván pro výuku oboru IT, zejména pro výuku virtualizace, operačních systémů, webových technologií a databází. 

Virtualizace je modlou dnešního IT světa. Podstatou virtualizace je provoz více oddělených serverů na jednom fyzickém hardware. To umožňuje snadno plánovat kapacity, lépe využívat výkonu a v neposlední řadě umožňuje snadno přesouvat virtuální servery mezi fyzickými bez výpadku. Proto by se žáci oboru IT měli při svém studiu s virtualizací seznámit a naučit se využívat její výhody. Naštěstí si může každý nainstalovat na svém počítači některý z nástrojů pro desktopovou virtualizaci, jako jsou programy VirtualBox nebo VMWare Player, VMWare Workstation. V průmyslu se však používá trochu jiný způsob virtualizace, který se označuje Bare Metal virtualizace. Díky nově pořízenému serveru, který je určen pouze pro výuku, si mohou žáci oboru IT "osahat" virtualizaci mnohem důvěrněji. Podrobně se tak mohou seznámit s funkčností a vlastnostmi řešení jako jsou VMware ESXi, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer, Proxmox, Docker a podobně.