Tak zase se to povedlo, i počasí nám přálo! Ano, řeč je o orientačním běhu v lese na Studánce. Běh se konal dne 21. 9. 2016 v odpoledních hodinách a byla to akce domova mládeže. Vychovatelé M. Růžička a E. Šmidt připravili pro závodníky trasu s odkazy pro práci s buzolou na jednotlivých zastaveních v lese směrem na Krásnou Lípu. Již několik let patří tato akce u žáků k nejoblíbenějším, a tak tomu bylo i letos. Na závod se dostavili v hojném počtu žáci, kteří si chtěli vyzkoušet své schopnosti a dovednost, jak se dokáží orientovat v neznámém terénu. Po úvodních informacích o organizaci celého odpoledne vybíhali dvojice v tříminutových intervalech. Hned v začátku trasy se některým aktérům podařilo zabloudit a nasbírat zbytečné minuty, které však mohli po běhu vylepšit střelbou ze vzduchovky.

A jak to všechno dopadlo? Dobře, všichni se vrátili do cíle v pořádku, nikdo se neztratil a následná střelba žáky bavila. Všichni byli vítězi, protože se dokázali vzájemně podporovat a radit si. Na nejvyšších stupních stáli žáci „ bezpečáci“  M. Krejčí, J. Bartoň, D. Plachý,  V.Keller a třetí místo obsadily  dvě děvčata -  setry N. a L.  Jahnovy.

Zpracovala: Ilona Tesařová