A je to tady, už to zase všechno začalo, myslím tím školní rok a kolotoč všedních událostí žáků, studentů i nás pedagogů. Opět to budou radosti, ale samozřejmě i starosti, které budeme celý školní rok společně se žáky a studenty sdílet. Tak jako každý začátek školního roku bývá hektický, tak ani ten letošní nebyl výjimkou a tempo, ve kterém začal, bylo přímo dech beroucí. Prváci se zabydlují jak v domově mládeže, tak se musí sžít se vším novým, co jim přinesla změna v jejich životě. Tou změnou samozřejmě myslím studium na naší škole. Aby začátek byl pro všechny příjemnější a zajímavější, uspořádali vychovatelé již několik společenských akcí pro ubytované i docházející žáky a studenty. První takovou událostí bylo utkání v petanque, které se konalo v parku, před budovou DM Mariánská. Národní park, který je v blízkosti našeho města, přitahuje svými přírodními krásami a tak není divu, že se pohádkový Dolský mlýn stal cílem odpoledního výletu žáků a vychovatele M. Růžičky. Další větší akcí byl orientační běh, který se konal ve spolupráci s učitelem tělocviku E. Šmidtem. Společně s vychovatelem M. Růžičkou naplánovali a vytyčili trasu s kontrolními zastávkami v lese na Studánce. Tohoto běhu se zúčastnili nejen ubytovaní žáci z DM Mariánská a Bratislavská, ale i žáci a studenti docházející. Přestože předpověď počasí hrozila deštěm, poručili jsme větru, ten mraky rozehnal a odpoledne se vydařilo. Ne, všichni závodníci doběhli, aniž by zabloudili, ale upřímně, ruku na srdce, kdo si je jistý, že by uměl běhat s buzolou a neodchýlil se od směru trasy. Dobrá zpráva je, že se vrátily všechny dvojice a nemuseli jsme vyhlásit pátrání, ani zapojovat zdravotníky.

Tradiční je i účast našich žáků v podzimní celostátní sbírce „ Srdíčkový den". Tyto aktivity, se staly pro naše žáky nedílnou součástí života ve škole. Další sbírkou bude „Den pro Světlušku", kdy se touto formou pomáhá nevidomým lidem.

 

DM v Bratislavské ulici plánuje 21. 10. 2014 společenskou akci s názvem „Miss" a na začátku měsíce listopad DM Mariánská „Halloweenskou party". Na tyto akce jsou velmi srdečně zváni žáci, studenti, pedagogové i ostatní zaměstnanci školy.

Když už jsme u toho plánování, ať chceme nebo ne, měsíc prosinec se přehoupne a bude tu Mikuláš a s ním i besídka pro děti zaměstnanců. Tato akce bude na Střelnici 4. 12. 2014 opět pod taktovkou vychovatelky Bc. M. Růžičkové.

Teď už konec plánování a hurá do práce. Žákům popřejeme hodně pozitivních zážitků ve škole a v DM a nám dospělákům hodně trpělivosti a sil na zvládnutí dalšího školního roku 2014 - 2015.

Za domov mládeže Bc. Ilona Tesařová