Vodácký kurz 1. 6. – 5. 6. 2019 – Karolína

Za sobotního rozbřesku jsme jako dvacetihlavá skupina vydali z Varnsdorfu do Vyššího Brodu na vodácký kurz. Ačkoli bylo 5:15 hodin, když autobus odjížděl, všichni měli dobrou náladu. Aby ne, čekalo nás 5 krásných dní spojené se splouváním Vltavy, alespoň tak hovořila předpověď počasí. Skutečnost byla ještě lepší. Po celou dobu kurzu bylo nádherné letní počasí s vysokými teplotami

I přesto nás přivítala vyšší hladina Vltavy. Všichni jsme ve zdraví a pohodě sjeli úsek z Vyššího Brodu přes Rožmberk, Č. Krumlov do Zlaté Koruny o délce cca 50 km. Největší legrací a adrenalinem bylo sjíždění dravých jezů, kdy nás párkrát Vltava přijala do své relativně chladné náruče, což bylo v takovém počasí více než příjemné.

Každý den, po utáboření v kempu, jsme prošli okolí a navštívili zdejší zajímavá místa. Ještě týž den, po příjezdu do Vyššího Brodu, jsme si vyzvedli lodě a provedli prvotní vodácký výcvik. Všichni studenti byli velice šikovní a za chvilku si osvojili techniku a loď si plně podmanili. V Rožmberku nad Vltavou jsme se vyšplhali na zdejší dominantu hradu Rožmberk, jímž jsme se za odborného výkladu nechali provést. V Českém Krumlově jsme navštívili historické centrum a nádherné zahrady státního hradu a zámku Český Krumlov, včetně otočného hlediště venkovního divadla.

Každý večer nám počasí dovolilo zakončit den společným posezením u táboráku. Po celý kurz panovala skvělá nálada. Parta lidí, která se kurzu zúčastnila, zaslouží velký dík za obětavost, vstřícnost i přístup. Díky kluci, bylo to super!

 

Jan Knitl a Pavel Kolár