Zimní měsíce v domově mládeže bývají po předvánočním období, které je plné shonu, ve znamení klidu. Nezasvěcení by mohli nabýt dojmu, že obyvatelé DM v odpoledních hodinách upadají do zimního spánku jako medvědi. Zdání klame, venku je sice brzo tma, z nebe padá voda v různých podobách, ale „intráci“ mají své aktivity, do kterých jdou s elánem.

Letošní zima je již několikátá za sebou, kdy je sněhová pokrývka jen chvilkovou záležitostí, proto vyjet lyžovat na sjezdovku do Horního Podluží se podařilo pouze jednou. Špatné počasí však nebrání tomu, aby se volnočasová činnost nemohla odehrávat v prostorách školy nebo domovů mládeže.

Co se dělo na "intru"

Z dalších akcí vybíráme

Spolupráce se základní školou v Karlově ulici – organizace Masopustního reje žáků naší školy ubytovaných v DM Bratislavská a malých žáčků ze základky.

Bc. Martina Růžičková a Vlasta Altschachová

Spolupráce s mateřskou školou Na kopečku – ubytovaní žáci z DM Mariánská pořádali soutěžní dopoledne v mateřské škole a poděkování za jejich činnost vyšlo v Hlasu severu, čtrnáctidenním varnsdorfském časopisu.

Monika Sivčová

Výtvarné výstavy na Hrádku - výstavy ručních prací našich žáků se staly již tradicí, vychovatelky ve spolupráci se zahradnicemi připraví vždy se žáky výrobky z různých druhů materiálu k určitému tématu. Tentokrát to byly velikonoční dekorace a čeká nás Svátek matek a drobné dárkové předměty.

Bc. Martina Růžičková a Jiřina Fritschová

Z výčtu činností je jasné, že se žáci v domovech mládeže nenudí a mají možnost rozvíjen své schopnosti i talent, a vychovatelé se utvrzují v názoru, že kdo si hraje, nezlobí.

Za domovy mládeže Bc. Ilona Tesařová