Jako jedna z mála středních škol v našem kraji pořádáme pravidelně na konci března lyžařské kurzy pro naše žáky do Alp. Letos poprvé jsme vyzkoušeli město Lienz, které je obklopeno masívy Lienzských Dolomit v oblasti Východního Tyrolska.

Skupina padesáti žáků a dospělých z našich tří středisek se vydala 13. 3. 2019 na noční jízdu autobusem směr Rakousko, aby další den ráno po nutné kávě a energetických nápojích vyzkoušela krásné sjezdovky nad Lienzem v Zettersfeldu. Přímo z města vede do areálu lanovka, tak nebylo potřeba nikam daleko jezdit. Krásně jsme si zalyžovali a večer padli unaveni do postelí v příjemném penzionu s českou obsluhou a výbornou domácí kuchyní.

Další dva dny jsme putovali naším autobusem po okolí do dalších lyžařských středisek v Sillienu a v St. Jokobu, kde byly možná ještě sympatičtější sjezdovky než v Zettersfeldu. Ale lepší pocity asi umocnilo pouze nádherné sluníčko a modrá obloha, protože krásně bylo všude. Sjezdovky s obtížností od modré po černou se hodily všem účastníkům. Zkušení lyžaři a snowboardisté si zajezdili a lyžařští nováčci se učili první krůčky na prázdných mírných sjezdovkách, bez hrozby srážek s ostatními.

Poslední den nás dovezl rakouský skibus přímo od penzionu zase na sjezdovku v Zettersfeldu, kde jsme si již v poklidu užili poslední den lyžování, pak zabalili kufry a s krásnými vzpomínkami odjeli na noční pouť zpět do našich propršených severních kopečků. Děkuji všem účastníkům za pěkně strávené dny lyžařského výcviku, gratuluji lyžařským nováčkům za skvělé výkony a pokroky a budeme se těšit zase za rok snad na stejném místě, protože to bylo skvělé.

 

Miloš Růžička – instruktor lyžování