Dne 27. 2. 2019 proběhlo na Střední škole technické Chomutov regionální kolo odborné soutěže Kovo Junior 2019 oboru Mechanik seřizovač

Jedná se o soutěž odborných dovedností žáků středních škol z celé republiky, která je vyhlašována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem průmyslu. Soutěž má velkou tradici, celostátní působnost a často také mezinárodní účast. V porotách zasedají zástupci profesních cechů, asociací a sdružení daných oborů.

Nejlepší dva soutěžící z regionálních (krajských) kol postupují do celostátního finále, které se uskuteční 13. - 14. 3. 2019 na Střední škole strojírenské a elektrotechnické v Brně.

Soutěž se skládala ze dvou částí. V první teoretické části žáci vypracovali program pro výrobu součásti na CNC stroji v řídicím systému SINUMERIK nebo HEIDENHAIN. V druhé praktické části bylo úkolem předloženými měřidly (posuvky, mikrometry, passametry, optické úhloměry apod.) součást proměřit.

Soutěže se zúčastnili dva žáci naší školy, a to velice úspěšně. Vítězem regionálního kola se stal Jiří Novotný (student 4. ročníku maturitního oboru Mechanik seřizovač) a na vynikajícím 4. místě se umístil Vojtěch Matějíček (student 3.ročníku oboru Mechanik seřizovač). Oba studenti tak obhájili výsledky jejich předchůdců a potvrdili tak vysokou úroveň jejich znalostí získaných na naší škole.

Oběma studenům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Jiřímu Novotnému držíme palce, aby při celostátním brněnském finále uspěl, třeba i jako Tomáš Lorenc , celkový vítěz Kovo Junior 2015 oboru Obráběč kovů.

 

Za pedagogický sbor

Michal Hovanycz a Antonín Hendrich    

učitelé odborného výcviku