Dne 7. a 8. února se na naší škole Bratislavská 2166 konalo historicky první školení animátorů, které nám zajistila agentura EVENTY4U. Zkušení animátoři připřijeli předat své bohaté zkušenosti našim studentkám oboru Průvodce – animátor. Náplní kurzu bylo seznámit se s podstatou animace a na vlastní kůži si zkusit animační činnosti jako Club dance a mini disco tance, facepainting (malování na obličej) a modelování balonků, moderování v českém a cizím jazyce, dětskou animaci – přístup k dětem, hry, tématické dny, animaci pro dospělé – sportovní aktivity, zábavné soutěže, turnaje, večerní show – taneční show, comedy show, playback show a pravidla kontaktu s klienty.

Absolventky získaly certifikát, který se může v budoucnu hodit do životopisu při hledání práce v cestovním ruchu, naučily se sebeprezentaci, improvizaci, posílily týmovou spolupráci. Nástavbou k tomuto základnímu školení je kurz „Animátor na vostro“, který se koná každoročně v Chorvatsku u moře.

Po absolvování kurzů se dostanou do databáze animátorů a je snadnější získat práci na další letní sezonu (Chorvatsko, Tunisko, Španělsko, ale i ČR a Slovensko) nebo příležitostnou brigádu např. na dětských oslavách, jako animátor na víkend, animátor v aquaparku.

A jak hodnotí své dvoudenní snažení samy účastnice Petra, Anička, Eliška, Eva a Federica?

„Animátorský kurz nás velice zaujal a vede nás k další účasti kurtů v zahraničí. Kurz mohl trvat i déle, ale i tak jsme si to moc užily a dále bychom se chtěly tomuto oboru věnovat.“

„Animace mě ze začátku moc nezaujala, ale po tom školení jsem změnila názor a líbilo se mi to.“

„Kurz se mi moc líbil a utracené peníze stály za to, díky kurzu mám možnost práce v zahraničí. Doporučuju!“

Ing. Kateřina Hrabětová, učitelka odborných předmětů oboru Cestovní ruch