Ve středu 1. 6. 2022 se naši žáci zúčastnili celostátní přehlídky studentských prací StreTech 2022 na Fakultě strojní ČVUT v Praze (http://stretech.fs.cvut.cz/). Celkem naše škola prezentovala dva funkčními prototypy. Prvním z nich byl Universální CNC stroj schopný gravírovat, frézovat či řezat sklo. Druhým prezentovaným prototypem byla elektromotorka ZIDAN, kterou žáci zkonstruovali v letošním roce. Oba tyto prototypy byly sestaveny v rámci projektu Dobrá škola - Moderní Škola 4.0, kterou pořádá KÚ v Ústí nad Labem.

Veřejné prezentace se zúčastnila celá řada středních škol. Bylo možné shlédnout prezentace škol se zdravotnickými obory, uměleckými obory nebo i gymnázia. Velkou část prezentujících škol ovšem zastupovaly obory technického směru. Naše funkční prototypy byly nepřehlédnutelné a každého, kdo procházel kolem našeho stanoviště, zaujaly. Nejvíce návštěvníky zajímala elektromotorka. Žáci zodpověděli obrovské množství dotazů ke konstrukci, stavbě, funkčnosti i technickým parametrům elektromotorky. Někteří návštěvníci by si ji dokonce nechali od našeho týmu vyrobit.

Prezentace na ČVUT Praha splnila naše očekávání. Žáci vedli odborné diskuse, nasáli atmosféru vysoké školy, inspirovali se množstvím různých nápadů a posbírali tak další cenné zkušenosti pro svůj profesním růst. Velmi nás navíc těší, že o výtvory našich žáků je zájem a mají obdiv nejen z řad techniků, ale i ostatních škol a laické veřejnosti.

Ing. Lukáš Vojta – učitel odborných předmětů