Žáci oboru IT vařili v rámci projektu Erasmus+

16. 10. 2023
#erasmus+ #projekt

Naše škola se letos zapojila do projektu Erasmus+ s názvem „SMART COOK“, týkající se oblasti gastronomie a její IT opory. Projektu se zúčastnili žáci z partnerské školy, která sídlí v polském městě Ostróda a naši žáci studující obor Informační technologie. Pro tyto žáky bylo sedm podzimních říjnových dní ve znamení spolupráce, dobré praxe, vaření a zábavy. Za jeden týden absolvovali dva odborné workshopy zaměřené na food styling, uvařili několik jídel a vytvořili jejich prezentace. „Polské kolegy jsme zasvětili do tvorby databází a společně jsme začali pracovat na receptech pro chytrou kuchařku. Začali jsme vytvářet moderní webovou aplikaci „SmartCook“, která umožní uživatelům vygenerovat recepty dle preferencí na několik dní dopředu včetně nákupního seznamu tak, aby se zbytečně neplýtvalo surovinami“, řekli nám žáci, kteří se projektu účastnili.

Hlavním cílem projektu je zvyšování digitální gramotnosti pomocí inovativních postupů, seznámení žáků s aktuálními trendy na trhu práce a výměna postupů a dobré praxe v oblasti gastronomie a její IT podpory.

V červnu příštího roku proběhnou workshopy v Polsku zaměřené na pracovní postupy a legislativu v gastro průmyslu a také způsoby propagace (food blogging).

Marie Kucerová

Jakub Hájek 7. 12. 2023
Žáci oboru IT vařili v rámci projektu Erasmus+