Moderní škola 4.0 - Elektromotorka ZIDAN

17. 5. 2022
#moderníškola4.0 #soutěž

Tak, jako v minulých letech se i letos naše škola VOŠ, SPŠ a SOŠ Varnsdorf ve spolupráci se ZŠ Varnsdorf, náměstí E. Beneše zúčastnila soutěže Ústeckého kraje Dobrá škola - Moderní škola 4.0. Letošním oborem pro řešení byla Elektrotechnika a realizovali jsme náročný projekt stavby funkční elektromotorky skutečné velikosti. 

Žáci, kteří se účastnili projektu, vyrobili od píky kompletní rám pro elektromotorku, sestavili podvozek a navrhli a realizovali elektroinstalaci. Dále pak vytvořili přístrojovou desku s vlastním uživatelským prostředím a webové rozhraní, které lze instalovat v jakémkoli chytrém zařízení. Výsledkem půlroční intenzivní práce je terénní motocykl se jmenovitým výkonem 3 kW, kapacitou baterie 1.5 kWh a nominálním napětím zdroje 52V. Komunikační jednotka motocyklu umožňuje bezdrátové sledování polohy GPS a stavu vybraných parametrů na internetu.

Projektu stavby elektromotorky se zúčastnilo celkem 6 žáků z VOŠ, SPŠ a SOŠ Varnsdorf a 2 žáci ze ZŠ Varnsdorf, náměstí E. Beneše. Nehledě na studijní obory žáků vytvořili výborný tým, který spolupracoval, získal nové znalosti, zkušenosti a nová přátelství. Tento tým spojil celou školu napříč žáky, pedagogy i mistry odborného výcviku. Ačkoliv jsme nevyhráli, pro nás jsou všichni členové týmu vítězi. Všem zúčastněným žákům i učitelů děkujeme, všichni mají náš obdiv za obrovské množství odvedené práce a vynikající reprezentaci školy.

Ing. Lukáš Vojta
vedoucí týmu, učitel odborných předmětů

Michal Bubílek 20. 7. 2023