Alpy 2024

6. 3. 2024
#alpy #lyžařskýkurz

Ve středu 6. 3. 2024 ve večerních hodinách odjel rekordní počet žáků naší školy na již tradiční lyžařský kurz do rakouských Alp. Letos jich jelo 70, což svědčí o kvalitě našich školních kurzů v krásné lokalitě u italských hranic v městě Lienz. Vždy krásné slunečné dny letos vystřídal občas nějaký mráček, ale vidět husté sněžení v půlce března je přeci radost.

Žáci byli jako vždy rozděleni do týmů podle svých dovedností a zkušeností s jízdou na lyžích nebo na snowboardu. Po čtyřech dnech v různých střediscích v okolí Lienzu se všichni naučili samostatně a kontrolovaně sjet sjezdovky – super. Zkušenější si pak užívali radost z rychlé jízdy na kvalitních a téměř prázdných svazích.

Večer byl pro účastníky kurzu připraven zábavný program ve formě společenské hry Kufroviny. Ve veselé formě bylo také vysvětleno Desatero chování na sjezdovkách.

Dle hodnocení samotných účastníků se všem na kurzu líbilo, i když to byla někdy dřina. Ale prázdné, krásně upravené svahy usnadňovaly výcvik a tak se již všichni těšíme na příští rok zase do Lienzu na super lyžování.

Za tým instruktorů chválíme všechny žáky za dobré chování a za snahu se něco naučit.

Mgr. Pavel Kolár
Miloš Růžička
Evžen Šmidt

Michal Bubílek 12. 3. 2024
Alpy 2024