KOCOUR CUP 2024 - ve Varnsdorfu se soutěžilo v čepování piva a míchání nápojů

4. 4. 2024
#soutěžbarmanů #kocourcup

Varnsdorf – Ve varnsdorfském Pivovaru Kocour se ve čtvrtek 4. dubna konal již šestý ročník juniorské barmanské soutěže Kocour Cup, kterou pořádala naše škola společně s Pivovarem Kocour Varnsdorf. Odborným garantem byla Česká barmanská asociace a finančně akci podpořil Ústecký kraj. Soutěže se zúčastnilo zhruba dvacet žáků středních škol z celé České republiky. Své dovednosti porovnali soutěžící ve dvou kategoriích – Junior Beer Competition (čepování piva) a Junior Coctail Competition (míchání nápojů). Žáci museli prokázat nejen své praktické dovednosti, ale v kategorii čepování piva i vědomostní test.

V kategorii pivních specialistů bylo úkolem soutěžících správně načepovat dvě „třetinková“ piva varnsdorfského světlého ležáku Kocour. Kromě samotného načepování piva museli soutěžící předvést porotě správně provedenou péči a přípravu pivního skla, výčepního zařízení a odborný servis. V kategorii barmanů měli účastníci připravit tři porce „fancy“ koktejlu obsahujícího některé ze speciálních piv z produkce pivovaru Kocour. „To není úplně jednoduché zadání, soutěžící se s ním museli trochu poprat,“ uvedl hlavní garant soutěže za Českou barmanskou asociaci Radek Poláček.
První místo si „vyčepoval“ František Kamenický se střední školy Žatec, který porotě připravil také pochoutku k pivu. V barmanské části soutěže triumfovala dívka – Sára Šmerdová ze střední školy Charbulova Brno. Naši školu nejlépe reprezentovala Soňa Šťastná, která si odnesla ocenění za Nejlepší obchodní název v kategorii Junior coctail competition, gratulujeme. 

Marie Kucerová

Michal Bubílek 9. 4. 2024